Courage Camp 

21.09.-24.09.2023

PRAKTYKUJ ODWAGĘ
I WRAŻLIWOŚĆ NA WIELE SPOSOBÓW
!

Courage Camp to unikalne połączenie głębokiej pracy, w której merytoryka pięknie łączy się z doświadczaniem.
W tej podróży będą nam towarzyszyć psy zaprzęgowe po tzw. przejściach.

Autorski program pracy ze wstydem, wędrówki w asyście psów zaprzęgowych (wszystkie pracujące z nami zwierzęta są po przejściach), bliskość natury.
COURAGE CAMP, podczas którego krok po kroku przejdziemy drogę od zranienia i małości do wolności i poczucia wartości osadzonego na tym, kim jesteś tak naprawdę. Nie na działaniu, powinnościach, czy zajętości.
Ten program hojnie wypełniony jest wiedzą, narzędziami i praktyką z różnych obszarów nauki, ale domknięty w piękną i głęboką całość. Dodatkowo praca ze zwierzętami po przejściach czyni go niezapomnianą i niezwykłą przygodą.

Zacznę od dwóch pytań:

Jak pokazywałabyś siebie światu, gdybyś nie wstydziła się tego, kim jesteś tak naprawdę?

Gdzie byś była teraz w życiu, czy w biznesie, gdybyś szła za tym, co Cię woła, a nie za tym, co podpowiada Ci wstyd?

 

Cześć, mam na imię Magda i jestem rzeczniczką głosu, którego uciszałaś, odrzucałaś i przed którym uciekałaś tak długo.

Stworzyłam ten program i to miejsce, aby pomóc Ci go wydobyć,
abyś w końcu usłyszała brzmienie swojego prawdziwego głosu
i mogła żyć w zgodzie z tym, kim jesteś.

Koniec wojny i walki z samą sobą. Idziemy po siebie.

To wstyd…

 • podpowiada Ci, że coś z Tobą nie tak
 • szepcze Ci, że bez względu na to, jak dużo zrobisz, dasz, poświęcisz to wciąż będzie za mało
 • wmawia Ci, że to kim jesteś nie wystarcza
 • dyktuje, co dajesz, co przyjmujesz, jak się pokazujesz, ile zarabiasz, jak angażujesz się w relacje i pracę
 • każe Ci uciekać i skrywać to, co uważa za nieakceptowalne i w rezultacie porzucać siebie
 • zabija Twoje marzenia, pomysły, nadzieje, relacje, poczucie własnej wartości
 • pozbawia Cię głosu i okrada z własnej, piękniejszej opowieści

Praca ze wstydem to przede wszystkim praca z tym, co w nas kruche, poranione i umniejszone. To spotkanie z tym, co w nas małe (bo wstyd wpycha nas w miejsce małości) i odkrywanie wewnętrznej siły i bogactwa.

To przejście od życia zastępczego do życia, które jest w pełni nasze.


Przez większość mojego życia specjalizowałam się w ucieczce i ukrywaniu. Opanowałam to do mistrzostwa.  

Miałam problem z zabieraniem głosu, z mówieniem o tym, czy się zajmuję i co mam do zaoferowania temu światu. Angażowałam się w relacje, które okradały mnie z wszystkiego. Z bardzo głośnym szeptem, który wmawiał mi, że muszę zasłużyć. Sabotowałam swoje marzenia w każdy możliwy sposób. Arsenał na umniejszanie siebie miałam ogromny.

Bałam się sprzedawać, zarabiać, dobrze wyceniać moją pracę. Nie podejmowałam trudnych tematów, unikając krytyki, które mogłaby tylko narazić moje poczucie własnej wartości i poczucie bezpieczeństwa. A ja chciałam czuć się bezpiecznie ponad wszystko. Wierzyłam, że coś jest ze mną nie tak, że jestem ZBYT- zbyt wrażliwa, zbyt słaba, zbyt głupia. Wierzyłam, że jestem wciąż za mało- za mało kreatywna, gotowa, odważna, zdolna, mądra. 

Uciekałam i chowałam się. Wstyd wypełniał moje życie. 

Zajęłam się zawodowo wstydem, aby wyzwolić się z tego, co czyniło mnie małą i tak bardzo bolało, a potem zaczęłam wspierać innych w tej drodze. 

Przez ponad 5 lat pracowałam modelem pracy stworzonym przez B. Brown, aż w końcu stworzyłam coś własnego.

Zapraszam Cię na Courage Camp, podczas którego krok po kroku przejdziemy drogę od zranienia i małości do wolności i poczucia wartości osadzonego na tym, kim jesteś tak naprawdę. Nie na działaniu, powinnościach, czy zajętości.

Ten program hojnie wypełniony jest wiedzą, narzędziami i praktyką z różnych obszarów nauki, ale domknięty w piękną i głęboką całość.

W trakcie naszego campu:

 • przyjrzymy się temu, jak definiujemy wstyd, jaką funkcję pełni, jakie ma znaczenie i jak działa, co ma wspólnego z opowieściami, które snujemy i jaka jest zależność pomiędzy wstydem, a tym, jak radzimy sobie z tym, co trudne
 • będziemy pracować z ciałem, z jego reakcją na trudne doświadczenia, która tak często zatrzymuje nas w miejscu małości
 • będziemy pracować z historiami zapisanymi w ciele i z granicami, które pomogą nas wzmocnić relację z wewnętrzną siłą, która mieszka w każdym z nas
 • będziemy pracować z tym, co niezaleczone i kruche, z tym, co było zaprzeczane, ignorowane, odrzucane, nieakceptowalne. O zranieniach, które dotknęły nas na wczesnych etapie naszego rozwoju, a których rezultatem jest wyniszczające umniejszanie siebie, wewnętrzne uprzedmiotowienie, pozbawianie siebie sprawstwa, okrutny samokrytycyzm. To, co było niezauważone i odrzucane w ten sposób dochodzi do głosu. Nasze zranienia będziemy wydobywać na światło dzienne, tworząc przestrzeń na ból, żal i złość.


JAK WYGLĄDA NASZ PRACA?

-pracujemy w bardz kameralnie grupie (zwierzęta nie lubią tłumów)

-dbam o bezpieczną i wspierającą przestrzeń dla Ciebie, abyś mógł/mogła pokazać w pełni siebie, dzielić się lękiem i praktykować wrażliwość
-zaangażowanie, otwartość i szacunek względem siebie, jak i pozostałych uczestników
-naszą pracę rozpoczynamy od wyboru ważnego dla Ciebie obszaru, nad którym chcesz się pracować, któremu chcesz się przyjrzeć
– pobyt w Przystani przeplatamy jest wędrówkami ze stadem

TERMIN: 21.09.-24.09.2023

Przyjazd 21.09. od godz. 19.00. Zapoznanie ze stadem, kolacja. Pierwszy warsztat rozpoczynamy 22.09. o godz. 9.30, przerwa obiadowa, kontynuacja warsztatu, wędrówka ze stadem, kolacja. W sobotę rozkład dnia wygląda tak samo. Ostatniego dnia (niedziela) warsztaty zaczynam o godz. 9.00-10.oo- domknięcie pracy warsztatowej, wędrówka (około 1,5 h). Pakowanie i pożegnanie (rozjazd o godz. 13.00)

GDZIE? Góra Siewierska, 30 km od Katowic. Potrzebujesz pomocy w transporcie na trasie Katowice- Góra Siewierska- Katowice? Daj znać, coś wymyślimy 🙂

TWOJA INWESTYCJA

2500 zł.