Przedsprzedaż. Premiera książki  dziennika: 29.05.2024

 

 

 Ta książka to opowieść o życiu naznaczonym wstydem. Życiu, w którym “ja jestem”, zamieniłyśmy na “powinnam być”.

Wstyd. Jedna z najbardziej niedocenionych sił rządzących światem.
Wszyscy go doświadczamy. Wszyscy boimy się o nim mówić.
.
A im mniej rozumiemy wstyd i sposób, w jaki wpływa na nasze emocje, myśli i zachowania, tym większą ma nad nami kontrolę. Jeśli znajdziemy w sobie odwagę, aby mówić o tym, co trudne i z życzliwością nauczymy się słuchać, możemy zmienić sposób, w jaki żyjemy, kochamy, jakimi rodzicami jesteśmy i jak przewodzimy.
Wkładamy bardzo dużo wysiłku i energii przejmując się tym, co pomyślą inni i spełniając cudze oczekiwania. Z niezwykłą ostrożnością prezentując światu okrojoną wersję nas samych. Z każdej strony jesteśmy bombardowani przekazami mówiącymi, jacy powinnyśmy być, jak wyglądać, jak się zachowywać. Uwierzyliśmy, że bycie niedoskonałą/niedoskonałym jest równoznaczne z byciem niewystarczającą/cym. Nauczyliśmy się milczeć i chronić siebie przed wstydem, krytyką, poczuciem winy. Udawanie i perfekcjonizm stały się bezpieczną opcją.

W tej książce przyjrzymy się korzeniom wstydu i jego związku ze współzależnymi relacjami, w których pomijamy własne potrzeby i pragnienia, starając się dbać, chronić lub zadowolić inną osobę – często ukrywając nadużycia i inne szkodliwe zachowania.

Dowiesz się, jak wstyd wpływa na naszą tożsamość, doświadczenia i zachowania oraz w jaki sposób wstyd może niszczyć relacje, zaufanie i miłość. W drugiej części książki pochylimy się nad kluczowymi sposobami na uwolnienie ze wstydu i budowanie zdrowych, pięknych i odważniejszych relacji ze sobą i z innymi.

Liczba stron: 300

Książka w twardej oprawie.

ZESZYT ĆWICZEŃ

Wraz z książką wydajemy zeszyt ćwiczeń do pracy indywidualnej. Krok po kroku przeprowadzam Cię przez zagadnienia zawarte w książce. Zawarte tu ćwiczenia pogłębiają poruszane przeze mnie zagadnienia w książce.

Zeszyt jest w twardej oprawie.

Ilość stron: 230.

Wesprzyj wydanie książki

i wybierz coś dla siebie: